Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri

eBrandvalue - www.ebrandvalue.com
Özyeğin Üniversitesi öğretim üyesi Tolga Akcura ve eşi Ayşe Akçura tarafından kurulan ebrandvalue, insanların sosyal medya üzerinde (Facebook, Twitter ve YouTube gibi) oluşturdukları içerikten marka değeri analizi ve satın alma potansiyeli ölçümleme gibi akıllı algoritmalar üzerine çalışan bir big data/büyük veri girişimi. 2012 yılında kurulan eBrandValue, dünyaca ünlü girişim hızlandırıcı Y Combinator‘ın W15 sınıfına kabul edildi.

UrbanStat  - www.urbanstat.com
2014 yılında Anıl ve Nilgün Çelik tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle kurulan UrbanStat geliştirdiği platform ile sigorta, gayrimenkul ve mekansal analitik sektörlerinde büyük kurumların operasyonel maliyetlerini düşürmek ve karlılıklarını arttırmak için mekansal karar destek sistemleri üreten bir büyük very girişimidir.

Yuvarla - www.yuvarla.org
Kişilerin online alışveriş sitelerindeki küsuratlı harcamalarını yuvarlayarak aradaki kuruşlarla seçtikleri sivil toplum kuruluşlarına bağış yapılabilmesini sağlayan Türkiye'nin ilk ve tek dijital bağış kumbarasıdır. Türkiye’nin sosyal etki yatırımı alan ilk girişim olup, birçok uluslararası ödül kazanan uygulama (Harvard University, MIT, Intel, Ashoka, J.P Morgan Chase Foundation, International Youth Foundation gibi) şuan +500.000 kişi tarafından kullanılıyor.

Physio Health – www.wellbit.io  
Kurumsal sağlık platformu olan Physio Health masa başa iş yapan kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor. Y Combinator’ın 2016 kış dönemine kabul alan girişim, şu an hem ABD hem de Türkiye’de aktif olarak kullanılabiliyor.

FonZip - https://fonzip.com
Dernek ve vakıflar için online üye, aidat ve bağış yönetim sistemi olan FonZip, sivil toplum kuruluşlarının tüm dijital ihtiyaçlarını tek elden çözen bir SaaS girişimidir. 2016 yılında kurulan girişim ilk yılını tamamlamadan yüzbinlerce dernek üyesinin aktif kullandığı bir uygulama olup, 10 Milyon TL'nin üzerinde online bağış ve aidat tahsilatı gerçekleştirmiştir. Şu anda ülkemizin en saygın dernek ve vakıflarının bir çoğu tarafından kullanılmaktadır.