Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hızlandırma Programları

Hızlandırma Programları

Hızlandırma Programı yalın girişim (lean startup), müşteriyle geliştirme (customer development) ve iş modeli eğitimlerini ve mentor seanslarını içeren 5 haftalık hızlandırma kampı ile başlamaktadır. 5 haftanın sonunda ücretsiz ofis, network, yatırımcıya ulaşım, indirimli altyapı hizmeti gibi imkanlar içeren inkübasyon süreci ile tamamlanmaktadır. Girişim Fabrikası programa kabul ettiği girişimlerden hisse veya ücret almamaktadır. 

Girişim Fabrikası son yıllarda belli bir sektöre odaklanan ve o sektörde faaliyet gösteren girişimlerin hızlandırıldığı sektör odaklı programlar yürütmektedir. Böylece programa katılan girişimler bulundukları sektörde tecrübeli isimlerden mentorluk almakta ve kurumun sunduğu veri, altyapı desteği ve müşteriye ulaşım gibi olanaklardan faydalanabilmektedir. 

Girişim Fabrikası’nın geçmiş programlarından birkaçı; SAP ile Büyük Veri, Mastercard ile Nakitsiz Toplum, Intel Challenge ile Nesnelerin İnterneti, Turkcell ile Hayatı Kolaylaştıran Çözümler, Garanti Bankası ile Finansal Teknolojiler, UK Trade & Investment - Scaleup Competition, OpenFab Hardware Design Hızlandırma Programlarını yürütmüştür. 

TÜBİTAK BİGG Programı Özyeğin Üniversitesi markası olan Girişim Fabrikası “1512-Teknogirişim Sermaye Desteği Programı” Uygulayıcı Kuruluşu olup 2015 yılından bu yana BİGG programı kapsamında girişimcilere destek olmaktadır. Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı kapsamında girişimciler düzenlenen eğitimler aracılığıyla iş modellerini geliştirme, mentorluk desteği alma ve iş planlarının yazımına yönelik danışmanlık hizmetlerinden faydalanma fırsatına sahip olmaktadırlar. İş fikirlerini kazanan bir iş planına dönüştürme sürecinde deneyimli eğitmenlerden yalın girişim, müşteriyle geliştirme, iş planı yazımı başlıklarında eğitim ve mentorluk desteği alarak ilerlemek isteyen girişimciler için Özyeğin Üniversitesi Altunizade binasında gerçekleşen program hakkında http://girisimfabrikasi.com/bigg/ dresinden bilgi alınabilir.