Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkında

Hakkında

Sosyal Bilimler Fakültesi, Psikoloji ve Uluslararası İlişkiler programları ve tüm üniversiteye sunduğu seçmeli dersler ile öğrencilere bilimsel yetkinlik, araştırma kültürü ve uygulama becerileri kazandırır. Sosyal Bilimler Fakültesi öğrencileri yenilikçi eğitim teknolojileri ve uygulamalarıyla da desteklenen dersler ve yer aldıkları araştırma projeleri ve stajlarla edindikleri bilgileri gerçek problemlere uygulama deneyimi elde ederek mezun olurlar.

Psikoloji programımız insanın olduğu her alanda bireylerin ve grupların davranışlarını ve bu davranışları oluşturan mekanizmaları bilimsel olarak anlayıp yorumlayabilen araştırmacılar ve/veya klinik ve örgüt gibi alanlarda çalışacak uygulamacı psikologlar yetiştirir.

Uluslararası İlişkiler programımız gün geçtikçe küreselleşen dünyamızda, ulusal ve uluslararası siyaset konularında projeler yürütme yetkinliğine sahip, akademisyen, diplomat, gazeteci veya bürokrat olarak görev alabilecek, özel sektör ve sivil toplumun farklı alanlarında çalışabilecek mezunlar yetiştirir.