Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Bölüm Başkanının Mesajı

Bölüm Başkanının Mesajı

Türkiye’deki finans kuruluşları son birkaç yıl içinde dünyada yaşanan büyük krizlerden başarıyla çıkmakla kalmayıp aynı zamanda bölge ülkelerinin finansal yapılanmalarında çok önemli roller oynamaya başladılar. Bölgenin ve dünyanın finans merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Türkiye’nin bu alanda yetişmiş ve uzmanlaşmış insan kaynağına olan ihtiyacı da gittikçe artıyor. Finans profesyonelleri ile olan güçlü bağları ve zengin program içeriği ile Uluslararası Finans Programı, Türkiye ve bölgesinin hızla büyüyen ve derinleşen finans sektörünün ihtiyaç duyduğu, müşteri odaklı, fonksiyonel düşünce yapısına sahip, takım çalışmasını benimsemiş, rekabetçi ve girişimci finans uzmanlarını yetiştirmeyi hedefliyor.

Uluslararası Finans Programından mezun olan öğrenciler finansal analist, yatırım bankacısı, finans danışmanı, kurumsal finans uzmanı ve portföy yöneticisi sıfatlarıyla finansal kuruluşlarda, bankalarda ve reel sektör kurumlarında çalışabilirler.

Öğrencilerimize verebileceğim temel tavsiyem şu olacaktır: “Üniversitede geçireceğiniz süre içerisinde derslerinizi dar bir alana odaklamayın. Programın size sunduğu esnek yapıdan faydalanarak disiplinler arası bir prensip ile akademik programınızı planlayın; değişik alanlardaki yetkinliğinizi artırmaya çalışın. Son olarak da, akademik danışmanlarınızı yakından tanıyın.”

Dr. Öğr.Üyesi Özlem Akın
Uluslararası Finans Programı Bölüm Başkanı