Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Mezuniyet Yükümlülükleri

Mezuniyet Yükümlülükleri

İçeriği görüntülemede sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Lisans programında Çift Anadal Programı kapsamında öğrenim gören öğrencilerin mezuniyeti için ek yükümlülükler:

2015-2016 Güz döneminden itibaren Uluslararası İşletmecilk ve Ticaret Lisans programında Çift Anadal (ÇAP) Programı kapsamında öğrenime başlayan öğrencilerin, programı tamamlamaları için aşağıda belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • ÇAP yapan öğrenciler, esas anadallarındaki tüm derslere ve mezuniyet yükümlülüklerine ek olarak ÇAP yapacakları ikinci anadal programının tüm zorunlu ve program içi seçmeli derslerini tamamlarlar.
  • ÇAP yapan öğrencilerin mezun olabilmesi için tamamlamaları gereken toplam kredi (ECTS) sayısı minimum 240+66 (306 ECTS) kredidir.
  • Esas anadal yükümlülüklerinin yanında ikinci anadaldaki tüm zorunlu ve program içi seçmeli dersleri aldıktan sonra toplam kredisi 306 kredinin (ECTS) altında kalan öğrenciler bu açığı alacakları fakülte içi seçmeli derslerle tamamlarlar.
  • İşletme Fakültesi öğrencisi olup yine İşletme Fakültesi içindeki programlarda ÇAP yapan öğrenciler Staj/Sertifika ve SEC-401 Sektörel Uygulamalar derslerini esas anadallarından tamamlarlar. Esas anadalı Uluslararası Finans olan öğrenciler SEC-401 Sektörel Uygulamalar derslerini ikinci anadallarında tamamlarlar.