Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ortaklık Fırsatları

Ortaklık Fırsatları

Direktör’den açık mektup ...

Değerli Paydaşlarımız,

alemdar.jpgÖzyeğin Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Lisans Programı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı ülkemizde ve tüm dünyada gelişen ve güçlenen otel işletmeciliği ve mutfak sanatları alanlarında lider olacak profesyoneller yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Yenilikçi bir eğitim programı anlayışıyla şekillenen yapı, dört ve beş yıldızlı otellerde ve seçkin yiyecek ve içecek kuruluşlarında giriş seviyesinden başlayarak, orta ve üst düzey yönetici olacak ve sorun çözme yetisine sahip, girişimci ve yaratıcı bireyleri topluma kazandırmayı hedeflemektedir. Türkiye dışından, farklı ülkelerin gençlerine de eğitim imkanı sağlanmakta ve uluslararası bir topluluğa eğitim verilmektedir.

Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Lisans Programı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı, eğitimin İngilizce olmasından ve farklı ülkelerin akademisyenlerinden oluşan eğitmen kadrosuyla, hem Otel Yöneticiliği ve Gastronomi ve Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği eğitiminde hem de bu sektörlerin taleplerinin karşılanmasında, iddialı bir adrestir.

2020 yılı itibariyle, dünya genelindeki lider otel yöneticiliği eğitim programları arasında 20. sıraya, 2023 yılında ise gastronomi ve mutfak sanatları alanında dünyada ilk 5. sıraya erişmeyi hedefleyen bizler, sizleri sektörel ilişkilerimizde birer paydaş olarak görmekteyiz.

Bu vesile ile, ihtiyaç duyduğunuz anlarda, sizlere “Danışmanlık”, “Yönetici Eğitim Programları” ve çalışanlarınız için “Alan Sertifikaları” gibi hizmetleri sunmaktan mutluluk duyacağız.

Akademik, uygulamalı ve yaratıcı eğitim programı olarak sizlerle bilgilerimizi paylaşmak ve sizlerin de sektörün birer değerli temsicisi olarak bizlerle düşüncelerinizi, sorunlarınıza çözüm üretmek amacıyla, paylaşmanızı dileriz.

Bu temel değerler ve anlayış çerçevesinde, sizleri Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Lisans Programı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı ile iş birliği oluşturmaya davet ediyor, tüm paydaşlarımız için el birliği ile, daha üretken ve sürdürülebilir bir iş hayatı oluşturmayı öneriyoruz.

Saygılarımızla,

M. Teoman Alemdar
Müdür
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu