Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Müdürün Mesajı

Müdürün Mesajı

Teoman Alemdar
Mehmet Teoman ALEMDAR
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü
Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ana sayfasına hoş geldiniz.

21 Mayıs 2009 tarihinde kurulan Otel Yöneticiliği Lisans Programı Türkiye’de bu alanda geliştirilen ilk ve tek akademik programdır.

Eylül 2012’de ise, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ikinci lisans programı olan Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Le Cordon Bleu International iş birliği ile eğitimine başlamıştır.

Böylelikle, Özyeğin Üniversitesi’nin üstün kaliteli restoran işletmeciliği eğitimi ile Le Cordon Bleu International’ın mutfak sanatları alanındaki köklü eğitimi ve engin deneyimleri aynı çatı altında bir araya getirilerek, eşsiz bir beraberlik oluşturulmuştur.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun vizyonu, tutku, ilerleme ve profesyonellik değerleri temelinde, ulusal, bölgesel ve evrensel düzeyde en önde gelenler arasında yer almaktır.

Türkiye’de ve dünyada sürekli gelişen sektörler olan otel yöneticiliği ve gastronomi ve mutfak sanatları, çoğunlukla eğitimli ve tecrübeli insan kaynağı açığından dolayı, üniversite çağındaki gençler için çok tercih edilen bölümler olup uzun süre de dünya genelinde bu özelliklerini koruyacakları öngörülmektedir.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun misyonu, mezun olduktan sonra kendi işini kurabilen veya uluslararası otel ve/veya restoran zincirlerinde üst düzey yöneticilik pozisyonlarına kadar kariyerlerini geliştirebilen, verimli ve uluslararası kabul görmüş otel ve/veya mutfak sanatları profesyonelleri yetiştirmektir.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Lisans Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı bu bağlamda, girişimci, yaratıcı, iş hayatına adım atar atmaz katma değer üretebilecek, sorun çözmeye odaklı, sektörel bilgi ve becerilerle bezenmiş, üniversite eğitim hayatını başarıyla tamamlamış gençleri, sağlıklı bir kariyer planlaması ile gastronomi ve otel yöneticiliği alanında geleceğin liderleri olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bu değerler bütünü içinde, sizleri kendi alanlarında türünün tek örneği olan Otel Yöneticiliği ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları programlarımıza katılarak; başarılarımıza ve gururumuza ortak olmaya davet ediyor, ve ihtiyaç duyacağınız bilgiler için web sayfamızın diğer alanlarını ziyaret etmenizi öneriyorum.

Varlığı barış ve huzura bağlı olan dünyanın tek endüstrisi turizme verdiğimiz değer ile, hedeflerimizi gerçekleştirmek için her zaman sorumluluk bilinci ve özveriyle çalışmaya devam edebilmek dileğiyle.