Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

                   

2015 – 2016 Akademik Yılı

Defne Şahin

•10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin düzenlediği ve Türkiye Barolar Birliği'nin de destek verdiği "Model Courts of Justice" Farazi dava yarışmasından da bu sene ödül ile döndük. 

OZUMUN kulübü uyesi BERKAN ÖZER "Best Advocate Award-En İyi Avukat" ödülünü alarak kulübümüzü ve okulumuzu gururlandırmıştır.

•7 Şubat 2016 / “Courts Of Justice” (Ankara Üniversitesi Dava Yarışması)

"Uluslararası Adalet Divanı"

En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)"

•4 Mart 2016 / “MunTR ‘16” (Model Birleşmiş Milletler Türkiye Konferansı)

En İyi Delege Ödülü (Best Delegate Award)

•17 Nisan 2016 / “Justinianus Moot Courts” (Yeditepe Üniversitesi Dava Yarışması)

“Uluslarası Ticaret Odası Tahkim Kurulu

En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)

Melis Ulusel

•17 Nisan 2016 / Justinianus Moot Courts (Yeditepe Dava Yarışması)

“Ruanda Uluslararası Ceza Mahkemesi

En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)

Emirhan Haznedar

•29 Şubat- 4 Mart 2016 / GA-3: SOCHUM Komitesi (Sosyal,İnsancıl ve Kültürel Komite) 

Honorary Award

Ozan Ali Kütükcü

Magna Carta Komitesi

Mansiyon Ödülü (Honorary Mention)

Emine Ergin

•Brezilya Komitesi (Cabinet of Brazil)

Mansiyon ödülü (Honorary Mention)

Naz Sipahi

•Amerikan İnsan Hakları Mahkemesi Komitesi(Inter-American Court of Human Rights)

Öne Çıkan Delege Ödülü (Outstanding Delegate)

İrem Arısoy

Magna Carta Komitesi 

En İyi Delege Ödülü (Best Delegate)

 

2016 – 2017 Akademik Yılı

Ali Kaan Kurbanzade

Bilkent Üniversitesinde düzenlenen MUNBU yarışması

DISEC komitesinde Pakistan delegesi olarak 

“Honorary Mention Award”

•16-18 Aralık 2016

Yeditepe Üniversitesi Y-MUN konferansı

Kaan Temel

•SOCHUM Komitesi 

Honorary Mention Award    (Delegate of Spain)

Alev Cevizci

•*WTO-DSB Komitesi 

Outstanding Award    (Judge)

Yusuf Talha Dağci

•HUMAN RIGHTS WATCH Komitesi

Honorary Mention Award    (Expert of Iraq)

Duru Koçak

•SOCHUM Komitesi 

Honorary Mention Award    (Delegate of Syrian Arab Republic)

Serdar Aşik

•UN Security Council 

Honorary Mention Award    (Delegate of Ukraine)

Çağin Canbeyli

•SPECPOL Komitesi 

Honorary Mention Award    (Delegate of Qatar)

Yusuf Talha Dağcı

•17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi'nde yapılan Themis Court Simulations'ta ögrencilerimizden Yusuf Talha Dağcı, Court of Arbitration for Sport komitesinde (Uluslararası Spor Tahkim Kurulu)  Outstanding Arbitrator (En İyi İkinci Hakem) ödülünü almıştır.


•07-09 Mart 2017 tarihleri arasında arasinda Yeditepe Üniversitesi'nde yapılan dili İngilizce olan Justinianus Moot Courts dava yarışmasında ögrencilerimizden Yusuf Talha Dağcı, International Centre for Settlement of Investment Disputes (Yatırım Uyuşmazlıklarının Çözümlenmesi Uluslararası Merkezi-ICSID) tahkim komitesinde Outstanding Arbitrator (En İyi İkinci Hakem) ödülünü almıştır. 

 

2017 - 2018 Akademik Yılı

Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması


4-15 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye'nin farklı şehirlerindeki hukuk fakültelerinden toplam 18 öğrenci takımının katıldığı Çapraz Sorgu Yarışması’nda Hukuk Fakültesi öğrencilerimizin oluşturduğu ve Arş. Gör. Zehra Başer Doğan tarafından koordine edilen takım, jüriden en yüksek puanı alarak birinci seçilmiştir. Takımda Hüseyin Kaan Tüfekçi, Elif Pelin Tanverdi, Alperen Sert ve Elif Ergüç isimli öğrencilerimiz yer almıştır. Özyeğin takımı öğrencimiz Alperen Sert jüri sorusundan en yüksek puanı alan öğrenci olmuştur.


“2018 INADR Istanbul Mediation Tournament” Yarışması 

13-16 Şubat 2018 tarihleri arasında International Academy of Dispute Resolution (INADR) tarafından düzenlenen uluslararası “2018 INADR Istanbul Mediation Tournament” yarışmasında Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 10 takım içerisinde finalist olarak Takım Ödülü kategorisinde 4. oldu. Bireysel kategori içerisinde yer alan “en iyi arabulucu” alanında öğrencilerimizden Beste Turan yarışmadaki “En İyi Arabulucu” seçilerek fakültemize Birincilik Ödülünü kazandırdı. Yine bireysel kategori alanında, öğrencilerimizden Kıvanç Turan 30 bireysel katılımcı arasından ilk 10’a girerek en iyi arabuluculuk alanında sekizincilik ödülünü kazandı.


“Nuremberg Moot Court 2018“ Uluslararası Ceza Hukuku Dava Yarışması

 

Almanya’nın Nürnberg şehrinde “International Nuremberg Principles Academy“ ve “Criminal Law Research Uni of the FAU“ ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Nuremberg Moot Court 2018“ uluslararası ceza hukuku dava yarışmasına Türkiye’den katılan ilk ve tek takım olan Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi (ÖzÜ Hukuk), yarışmanın ilk duruşmasında (PRI) 11 puan alarak Amerika Birleşik Devletleri’nden Creighton Law School ile berabere kalırken, takım üyelerinden dördüncü sınıf öğrencimiz Berkan Özer, ilk duruşmada en iyi konuşmacı seçildi. Aynı yarışmanın 27 Temmuz 2018 günü yapılan ikinci etabında ise, dördüncü sınıf öğrencimiz Beste Turan, yarışan farklı üniversitelerin ekipleri içinden jüri tarafından en iyi konuşmacı kategorisinde 2. seçildi.2018 - 2019 Akademik Yılı


Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması

 

Özyeğin Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakülteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen "Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması" 24 Nisan 2019 tarihindeki final yarışmasıyla sona erdi.

Yarışmanın birincisini belirleyecek olan son aşamada Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Amicus Curiae" ile karşı karşıya gelen ve Ar. Gör. Zehra Doğan Başer tarafından koordine edilen Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Veritas", bu turun sonunda en yüksek puanı alarak çapraz sorgu yarışmasında birinciliği elde etti.

 Yarışmaya katılan öğrenciler arasından kendi rolünde en iyi olan öğrenciler de belirlendi. Ar. Gör. Zehra Doğan Başer tarafından koordine edilen Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin her iki yarışma gurubundan Muhammed Fatih Terece - En İyi Baş Hakim, Büşra Tanrıöver - En İyi Savcı, İrem Tokal - En İyi Müdafi, Canberk Köylü, Hanzala Erikel ve Ubeydullah Yozgat - En İyi Sanık, İpek Aydemir Ve Yelten İrem Özkan - En İyi Mağdur, Yaşar Kaan Karagöl - En İyi Katip, Sarp Anıl Nar -  En İyi Mübaşir seçildi.


International Law School Mediation Tournament Yarışması

 

14 - 17 Mart 2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen 18th International Law School Mediation Tournament (Uluslararası Hukuk Fakülteleri Arabuluculuk Yarışması)’a Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni temsilen takım koçu Öğr. Gör. Ferhat Yıldırım ve öğrencilerimizden Safiye Akbıyık, Mustafa Erdoğan ve Yaşar Kaan Karagöl katıldı, Turnuvada ÖzÜ Hukuk Fakültesi Takımından Yaşar Kaan Karagöl isimli öğrencimiz, en iyi arabuluculuk alanında 4.’lük ödülüne layık görüldü.