Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

2021 - 2022 Akademik Yılı

İstanbul Barosu Genç Avukatlar Merkezi bünyesinde İstanbul Barosu Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen, 21-22 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşen ''Prof. Dr. Duygun Yarsuvat Onuruna'' Kurgusal Dava Yarışması'nda otuz altı ekip arasından Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz; Muratcan Korkmaz, Ecenur Göktaş, Deniz Karpuz, Batu Şahin Yazıcıoğlu ve İsmet Barlas'ın yer aldığı ekip ikincilik derecesi, Samet Faruk Akkaş, Kübra Yahyalı ve Metehan Tüzen'in yer aldığı ekip üçüncülük derecesini kazanmıştır.

2018 - 2019 Akademik Yılı

  • Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması

    Özyeğin Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakülteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen "Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması" 24 Nisan 2019 tarihindeki final yarışmasıyla sona erdi.

    Yarışmanın birincisini belirleyecek olan son aşamada Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Amicus Curiae" ile karşı karşıya gelen ve Ar. Gör. Zehra Doğan Başer tarafından koordine edilen Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Veritas", bu turun sonunda en yüksek puanı alarak çapraz sorgu yarışmasında birinciliği elde etti.

    Yarışmaya katılan öğrenciler arasından kendi rolünde en iyi olan öğrenciler de belirlendi. Ar. Gör. Zehra Doğan Başer tarafından koordine edilen Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin her iki yarışma gurubundan Muhammed Fatih Terece - En İyi Baş Hakim, Büşra Tanrıöver - En İyi Savcı, İrem Tokal - En İyi Müdafi, Canberk Köylü, Hanzala Erikel ve Ubeydullah Yozgat - En İyi Sanık, İpek Aydemir Ve Yelten İrem Özkan - En İyi Mağdur, Yaşar Kaan Karagöl - En İyi Katip, Sarp Anıl Nar - En İyi Mübaşir seçildi.

  • International Law School Mediation Tournament Yarışması
    14 - 17 Mart 2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen 18th International Law School Mediation Tournament (Uluslararası Hukuk Fakülteleri Arabuluculuk Yarışması)’a Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni temsilen takım koçu Öğr. Gör. Ferhat Yıldırım ve öğrencilerimizden Safiye Akbıyık, Mustafa Erdoğan ve Yaşar Kaan Karagöl katıldı, Turnuvada ÖzÜ Hukuk Fakültesi Takımından Yaşar Kaan Karagöl isimli öğrencimiz, en iyi arabuluculuk alanında 4.’lük ödülüne layık görüldü.

2017 - 2018 Akademik Yılı

  • Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması
    4-15 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye'nin farklı şehirlerindeki hukuk fakültelerinden toplam 18 öğrenci takımının katıldığı Çapraz Sorgu Yarışması’nda Hukuk Fakültesi öğrencilerimizin oluşturduğu ve Arş. Gör. Zehra Başer Doğan tarafından koordine edilen takım, jüriden en yüksek puanı alarak birinci seçilmiştir. Takımda Hüseyin Kaan Tüfekçi, Elif Pelin Tanverdi, Alperen Sert ve Elif Ergüç isimli öğrencilerimiz yer almıştır. Özyeğin takımı öğrencimiz Alperen Sert jüri sorusundan en yüksek puanı alan öğrenci olmuştur.
  • “2018 INADR Istanbul Mediation Tournament” Yarışması
    13-16 Şubat 2018 tarihleri arasında International Academy of Dispute Resolution (INADR) tarafından düzenlenen uluslararası “2018 INADR Istanbul Mediation Tournament” yarışmasında Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 10 takım içerisinde finalist olarak Takım Ödülü kategorisinde 4. oldu. Bireysel kategori içerisinde yer alan “en iyi arabulucu” alanında öğrencilerimizden Beste Turan yarışmadaki “En İyi Arabulucu” seçilerek fakültemize Birincilik Ödülünü kazandırdı. Yine bireysel kategori alanında, öğrencilerimizden Kıvanç Turan 30 bireysel katılımcı arasından ilk 10’a girerek en iyi arabuluculuk alanında sekizincilik ödülünü kazandı.
  • "Nuremberg Moot Court 2018" Uluslararası Ceza Hukuku Dava Yarışması
    Almanya’nın Nürnberg şehrinde “International Nuremberg Principles Academy“ ve “Criminal Law Research Uni of the FAU“ ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Nuremberg Moot Court 2018“ uluslararası ceza hukuku dava yarışmasına Türkiye’den katılan ilk ve tek takım olan Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi (ÖzÜ Hukuk), yarışmanın ilk duruşmasında (PRI) 11 puan alarak Amerika Birleşik Devletleri’nden Creighton Law School ile berabere kalırken, takım üyelerinden dördüncü sınıf öğrencimiz Berkan Özer, ilk duruşmada en iyi konuşmacı seçildi. Aynı yarışmanın 27 Temmuz 2018 günü yapılan ikinci etabında ise, dördüncü sınıf öğrencimiz Beste Turan, yarışan farklı üniversitelerin ekipleri içinden jüri tarafından en iyi konuşmacı kategorisinde 2. seçildi.

2016 – 2017 Akademik Yılı

  • Ali Kaan Kurbanzade
    • Bilkent Üniversitesinde düzenlenen MUNBU yarışması DISEC komitesinde Pakistan delegesi olarak "Honorary Mention Award"
    • 16-18 Aralık 2016 Yeditepe Üniversitesi Y-MUN konferansı
  • Kaan Temel
    • SOCHUM Komitesi Honorary Mention Award (Delegate of Spain)
  • Alev Cevizci
    • *WTO-DSB Komitesi Outstanding Award (Judge)
  • Yusuf Talha Dağci
    • HUMAN RIGHTS WATCH Komitesi Honorary Mention Award (Expert of Iraq)
  • Duru Koçak
    • SOCHUM Komitesi Honorary Mention Award (Delegate of Syrian Arab Republic)
  • Serdar Aşik
    • UN Security Council Honorary Mention Award (Delegate of Ukraine)
  • Çağin Canbeyli
    • SPECPOL Komitesi Honorary Mention Award (Delegate of Qatar)
  • Yusuf Talha Dağcı
    • 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi'nde yapılan Themis Court Simulations'ta ögrencilerimizden Yusuf Talha Dağcı, Court of Arbitration for Sport komitesinde (Uluslararası Spor Tahkim Kurulu) Outstanding Arbitrator (En İyi İkinci Hakem) ödülünü almıştır. •
    • 07-09 Mart 2017 tarihleri arasında arasinda Yeditepe Üniversitesi'nde yapılan dili İngilizce olan Justinianus Moot Courts dava yarışmasında ögrencilerimizden Yusuf Talha Dağcı, International Centre for Settlement of Investment Disputes (Yatırım Uyuşmazlıklarının Çözümlenmesi Uluslararası Merkezi-ICSID) tahkim komitesinde Outstanding Arbitrator (En İyi İkinci Hakem) ödülünü almıştır.

2015 – 2016 Akademik Yılı

  • Defne Şahin
    • 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin düzenlediği ve Türkiye Barolar Birliği'nin de destek verdiği "Model Courts of Justice" Farazi dava yarışmasından da bu sene ödül ile döndük.
  • OZUMUN kulübü uyesi BERKAN ÖZER "Best Advocate Award-En İyi Avukat" ödülünü alarak kulübümüzü ve okulumuzu gururlandırmıştır.
    • 7 Şubat 2016 / “Courts Of Justice” (Ankara Üniversitesi Dava Yarışması) "Uluslararası Adalet Divanı" En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)"
    • 4 Mart 2016 / “MunTR ‘16” (Model Birleşmiş Milletler Türkiye Konferansı) En İyi Delege Ödülü (Best Delegate Award)”
    • 17 Nisan 2016 / “Justinianus Moot Courts” (Yeditepe Üniversitesi Dava Yarışması) “Uluslarası Ticaret Odası Tahkim Kurulu En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)”
  • Melis Ulusel
    • 17 Nisan 2016 / Justinianus Moot Courts (Yeditepe Dava Yarışması) “Ruanda Uluslararası Ceza Mahkemesi En İyi Avukat Ödülü (Best Councel Award)
  • Emirhan Haznedar
    • 29 Şubat- 4 Mart 2016 / GA-3: SOCHUM Komitesi (Sosyal,İnsancıl ve Kültürel Komite) Honorary Award
  • Ozan Ali Kütükcü
    • Magna Carta Komitesi Mansiyon Ödülü (Honorary Mention)
  • Emine Ergin
    • Brezilya Komitesi (Cabinet of Brazil) Mansiyon ödülü (Honorary Mention)
  • Naz Sipahi
    • Amerikan İnsan Hakları Mahkemesi Komitesi(Inter-American Court of Human Rights) Öne Çıkan Delege Ödülü (Outstanding Delegate)
  • İrem Arısoy
    • Magna Carta Komitesi En İyi Delege Ödülü (Best Delegate)