Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi

Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi

Özyeğin Üniversitesi’nin misyonunda yer alan topluma hizmet ve sosyal sorumluluk anlayışıyla öğrenci yetiştirilmesiToplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi ile desteklenmektedir. Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi sürdürülebilir gönüllülük kavramının bireylerce öğrenilmesini ve deneyimlenmesini amaçlayan bir farkındalık yaratma programıdır. 

Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi ile öğrencilerimizin;

  • Toplum ve canlı odaklı düşünme ve davranış becerilerinin güçlendirilmesi,
  • Yaşam boyu etik değerleriyle çevrelerine öncü olan aktif yurttaşlar olmaları sağlanır. 

Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi ile, her öğrencinin öğrenim süresince gönüllülüğü sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak yaşaması, deneyimlemesi ve içselleştirerek hayatı boyunca devam ettirmesi için olanak sağlamak amaçlanırken, bu projelerle, etik ve ahlaki değerleri yüksek, toplumsal bilinçleri kuvvetli ve sorumluluk sahibi öğrencilerin yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Bu amaca yönelik 2011-2012 akademik yılında kurulan Duyarlı ÖzÜ Gönüllü ekibi ise Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi’nin sahadaki gönüllü öğrenci ekibidir. Duyarlı ÖzÜ Gönüllüleri çeşitli projelerde gönüllü çalışarak sosyal meseleler, sürdürülebilir kalkınma ve üçüncü sektör hakkında derinlemesine bir bilgi ve tecrübe kazanmış olur.

Sayılarla ÖzÜ Toplumsal Değişim Gönüllüleri Birimi

 DUYARLI ÖzÜ TÜRKİYE HARİTASI

İLETİŞİM: 

E-posta: duyarliozu@ozyegin.edu.tr

Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!