Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

ÖzÜ Öğrenci İşletmeleri

ÖzÜ Öğrenci İşletmeleri

[[{"fid":"3078","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"247","width":"650","class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Özyeğin Üniversitesi kampüsünde uygulanabilecek iş fikirlerini hayat geçirmek ve girişimciliğe ilk adımlarını atmak isteyen Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine destek ve mentorlük sağlanması için her yıl Bahar döneminde Öğrenci İşletmeleri Prosedürü kapsamında bir seçim gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimiz ilan edilen takvim kapsamında YÖK ve Üniversitenin mevzuatına aykırı olmayan, genel ahlak kurallarına uygun ve Üniversitenin genel işleyişine ilişkin hizmetlere yönelik projelere dair iş fikri ve projesi ile başvuru yapılabilirler. Öğrenci İşletmeleri Prosedürü kapsamında yemek hizmetiyle ilgili konularda yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmamaktadır.

İlgili prosedür kapsamında Öğrenci İşletmelerinin seçim süreci aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

  • Öğrenci İşletmeleri Prosedürünün okunması
  • İlan edilen başvuru takvimi içerisinde başvuru formunun doldurulması
  • Değerlendirme komitesi tarafından ön elemenin gerçekleştirilmesi
  • Ön elemeyi geçen iş fikri sahiplerinin İş Fikri Sunumlarını paylaşması
  • İş Fikri Sunumları başarılı bulunanlara Seçim Komitesi'ne yapılacak sunum için mentorluk desteği sağlanması
  • Seçim Komitesi'ne tarafından İş Fikri Sunumlarının dinlenmesi ve kazanan fikirlerin belirlenmesi 

Öğrenci İşletmeleri Prosedürü kapsamında bugüne kadar sunulan ve hayata geçen iş fikirlerinin bazıları şöyledir:

  • Üniversite kampüsünde gıda otomatlarının kurulup, işletilmesi
  • Üniversite kampüsündeki yurtlarda gece hizmet veren marketin kurulup, işletilmesi
  • Üniversite kampüsündeki oto yıkamacının kurulup, işletilmesi
  • Üniversite kampüsünde Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin ihtiyaçlarına yönelik kırtasiyenin kurulup, işletilmesi

Başvuru ve Değerlendirme Süreci Hakkında
İlan edilen tarihler arasında duyuruda tanımlandığı şekilde başvurular gerçekleştirilecektir. Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından yapılacak değerlendirme ile bir sonraki aşamaya geçen başvuru sahipleri belirlenecektir.

Değerlendirme aşamasını geçen başvuru sahiplerinin fikirlerini sistematik bir şekilde sunabilmeleri için bir sunum formatı ve danışmanlık desteği alabilecekleri gün ve saatlerle ilgili bilgi paylaşılacaktır. Danışmanlık desteği Özyeğin Üniversite kampüsünde faaliyete geçen yeni binada, Girişimcilik Merkezi tarafından sağlanacaktır.

Hazırlık sürecini takiben Ön Seçim Komitesi'ne yapılacak sunumlar sonucu Ana Seçim Komitesi'ne sunulacak projelere karar verilecektir.

Son aşamaya kalan projelere sağlanacak danışmanlık desteğinin ardından Ana Seçim Komitesi'ne gerçekleştirilecek sunum sonucu belirlenecek proje(ler) ile seçim süreci tamamlanacaktır.

Sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir ve girisimcilik@ozyegin.edu.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.