Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Duyarlı ÖzÜ

Duyarlı ÖzÜ

Sosyal Sorumluluk Projeleri, 2011 yılında ÖzÜ’de sürdürülebilir bir gönüllülük kültürü oluşturmak amacıyla ortaya koyulmuş projelerdir.  Bu projeleri tamamı gönüllü öğrencilerden oluşan Duyarlı ÖzÜ Ekibi tarafından yürütülür. Bu projeler dâhilinde gençlerin üçüncü sektör ve sosyal problemler ile ilgili farkındalığının ve tecrübelerinin artırılması hedeflenir.

Geniş bir yelpazeye yayılan Toplumsal Duyarlılık Projeleri,  Üniversite Yaşamına Giriş -SEC 101 dersleri ile koordineli olarak yürütülür. Bu dersler kapsamında, dersi alan her öğrenci dersi aldığı süre boyunca Duyarlı ÖzÜ Ekibi tarafından üretilen projelerde toplam 12 saatlik çalışma gerçekleştirir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri’nin ikinci parçası ise, ÖzÜ Projeleri’dir. ÖzÜ Projeleri, üniversitedeki gönüllülük ve paylaşma kültürünü geliştirmek için üretilen sosyal sorumluluk projeleridir. Üniversitenin bütün üyeleri bu projelere katılabilir. Bu projelerin başında Duyarlı Kutu, ve Dilek Ağacı gelmektedir.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Duyarlı OzU ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: duyarliozu.ozyegin.edu.tr.

 

Duyarlı ÖzÜ Ekibi’nden Mesaj Var;

Biz “dünyayı değiştirmek istiyoruz!” – söylemesi basit kelimeler belki, eğer “imkânsız”ın varlığına inananlardansanız. Biz imkânız nedir bilmiyoruz, sadece oturup gülüyoruz. Bize “imkânsız” deyin biz de müziğimizi biraz daha yükseltip bir fincan daha kahve alıp onu “imkânlı” yapalım.

Şimdi bizim zamanımız! Şimdi gençliğin harekete geçme zamanı! Şimdi kanepelerimizden kalkıp ellerimizi kirletme zamanı! Şimdi imkânsızı çöpe atıp imkânlı yapma zamanı!

Eğer sen de bizim gibi düşünüyorsan bizimle birlikte ellerini kirletmeye davetlisin!

duyarliozu@ozyegin.edu.tr

Duyarlı ÖzÜ Türkiye Haritası