Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı

Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmeler göz önüne alındığında, dünya artan bir hızla değişiyor. Toplumda yaratılan değerin boyutu ve hatta değerin tanımı devamlı sorgulanmakta ve yeniden şekillenmekte. Değer, giderek artan bir şekilde yalnızca doğru bilgiyi bulmak ve iç görü oluşturmaktan çok, harekete geçmek için gerçek zamanlı mekanizmaların oluşturulması anlamına gelmekte. Özyeğin Üniversitesi girişimcilik odağı ve doktora programı ile yeni nesil akademik liderler için eşsiz bir teklif sunmakta.

Doktora programının misyonu, ‘connected' ekonomideki yeni nesil işletmeleri şekillendirmede etkili olacak liderleri yetiştirmek. Bu misyon, sıkı bir temel üstüne kurulmuş iki yıllık bir programın tamamlanmasının ardından, dünya çapında ses getiren akademisyenlerin rehberliğinde, adayların kendilerine yön verme esnekliğini sunan araştırma fırsatlarının bir araya gelmesiyle gerçekleşmekte.

İlk iki yıl, alt yapı oluşturacak, araç ve teknikler, gerekli bilgi ve beceriler kazanılır.  Özellikle ilk yıl, akademik disiplini adaylara kazandırmak önceliklidir. Doktora adayının, finans, pazarlama, işletme ve yönetim alanlarında, geniş bir bakış açısı ve temel kavramlarda ve konularda yeterlilik kazanması beklenir. Akademik titizlikle verilen bütüncül bir anlayış hem metodoloji hem de uygulama açısından yaratıcılık için bol miktarda fırsat sağlar.

Son iki yıl, doktora adayları seçtikleri danışmanlarla birlikte çalışır, ilgi alanlarını belirler ve seçtikleri alandaki tezlerini tamamlamak için çaba gösterir. Fikirlerin gelişmesi, olgunluk kazanması ve özenle hazırlanan akademik makalelerin şekillenmesi bu süreçle mümkün olur. 

Nihai hedefimiz, doktora öğrencilerimizin akademik dünya veya arastirma kuruluslari bunyesinde uzmanlaştıkları alana ozgun bilimsel katki saglayacak sekilde yetişmelerini saglamaktir.  Doktora programimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek icin internet sayfalarımızı inceleyebilir ve bizimle temasa geçebilirsiniz.

Prof. Dr. M.Tolga Akçura

PhD Program Akademik Direktörü