Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hakkında

Hakkında

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Programı’nın misyonu dinamik ve alanında yetkin kadrosu ile ürettiği psikoloji bilgisini yaşamın her alanına aktararak toplumda var olan sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve psikolojinin kuramsal ve uygulama alanlarında çalışmak üzere psikolog yetiştirmektir. Psikoloji alanındaki yeni gelişmeleri ve ülkemizin ihtiyaçlarını da gözeterek evrensel düzeyde bir eğitim vermeyi; öğrencilerimize mesleki bilgi ve becerilerini günlük yaşamlarına uygulayabilecekleri, akademik ve bireysel gelişimlerini harekete geçirebilecekleri bir öğrenme ve uygulama ortamı sunmayı hedeflemekteyiz. 

Programın Eğitim Amaçları

Psikoloji biliminin temel bilimsel ve uygulamalı alt alan zenginliğini tanıyan, bu alt alanların tamamında ve psikolojiyle ilişkili diğer disiplinlerde lisans sonrası eğitim kariyerlerini başarıyla sürdürebilecek, edindikleri psikoloji bilgisini ve kazandıkları araştırma yöntemleri, istatistiki hesaplama, yazılım kullanımı, temel düzeyde görüşme teknikleri gibi becerileri farklı sektörlerde ve iş hayatında kullanabilecek ve böylelikle çalıştıkları şirket, kamu kuruluşu, STK gibi kurumlara ve genel anlamda topluma katkı sunabilecek, bunu yaparken de evrensel etik değerleri ve psikolojinin ilkelerini tutum ve davranışlarına yansıtabilecek mezunlar vermek Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Lisans Programının temel amaçlarıdır. 

Eğitim Dili

Eğitim dili İngilizcedir.

Akreditasyon 

Bölümümüz 2016 yılında Türk Psikologlar Derneği Akreditasyon Kurulu tarafından 2023 yılına kadar akredite edilmiştir.

Mezunlarımız

Psikoloji lisans programı, kariyerleri boyunca sağlık, eğitim, hukuk, yönetim, bilişim gibi alanlarda bireylerin davranışlarını ve davranışlarının altında yatan mekanizmaları bilimsel olarak anlayıp yorumlayabilen ve ilgi duydukları alanlarda uzmanlıklarını geliştirebilecek klinik ve örgütsel hizmetler verecek psikologlar yetiştirir.  

Anabilim Dalları

Psikoloji lisans programı olarak psikolojinin temel uzmanlık alanlarını geniş bir bakış açısıyla sunan zengin bir eğitim olanağı sunarak öğrencilerin seçmeli derslerindeki tercihleriyle belirli bir uygulama alanında uzmanlaşmalarını hedeflemekteyiz.

Sektörel Çözümler dersi ve belli bir sektörde kariyer hedefiyle ilerleyen psikoloji lisans öğrencileri, mezun olma aşamasına geldiklerinde sektörel hakimiyetleri ve donanımlarıyla iş dünyasında ayırt edici niteliklere sahip olurlar.

Akademik Kadro

Öğretim üyelerimizin tamamı saygın üniversitelerden mezun olup gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında önemli deneyimlere sahiptir.