Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

İşletme Doktora Programı Hakkında Genel Bilgi

İşletme Doktora Programı Hakkında Genel Bilgi

İşletme Doktorası, bir aday olarak, farklı disiplinleri tanıma ve öğretim üyelerimizle yakın etkileşim halinde çalışmalarınızı yürütme fırsatı bulabileceğiniz, esnek bir program sunar.

Başta akademik dünya olmak üzere, araştırma laboratuvarları ve danışmanlık alanında da tatmin edici bir kariyer dünyasının kapılarını aralamak için gerekli bir alt yapının sağlanması katılımcılar için önemli bir kazançdır. Bir doktora öğrencisinde olması gereken merak, azim ve motivasyon, Özyeğin Üniversitesi’nin iş dünyası ile entegre ortamı sayesinde, katılımcılara modern iş dünyasını anlamak için yeni bir bakış açısı kazanılmasını sağlar. 

Temel bilgi ve becerilerdeki eksikliklerin giderilmesi, ve akademik standartlarda en üst seviyelerin sağlanılması ilk iki senenin hedefidir. Daha sonraki iki sene doktora öğrencilerinin iş dünyasını değiştirebilecek, daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek yeni katkılar yapması için gerekli olan tez çalışması, ÖzÜ İşletme Enstitüsü’nün ve Akademik kadronun önderliğinde, karşılaşabileceğiniz her türlü zorluğu ve fırsatı yenerek sizi en iyi şekilde hazırlar.

ÖzÜ’nün genel felsefesi ile paralel olarak, doktora programımız yalnızca Türkiye bağlamında değil, küresel ölçekte de geçerli olan uygulanabilir bilgilerin üretildiği; yaratıcılık, özgünlük ve mükemmeliyeti teşvik eden bir araştırma ortamı sunar.