Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Eğitimler / Atölyeler

Eğitimler / Atölyeler

  • Cv & Cover Letter Eğitimi
  • Mülakat Teknikleri
  • İş Arama Stratejileri
  • Networking

Öğrencilerimize üniversiteye adım attıkları ilk günden mezuniyetlerine kadar yararlanabilecekleri çeşitli kişisel gelişim eğitimleri ve atölye çalışmaları sunmaktayız. İnteraktif olarak, konusunda uzman danışmanlar tarafından verilen bu eğitimler, öğrencilerin kişisel ilgi alanlarına ve zaman içerisinde değişen ihtiyaçlarına göre gereken becerileri kazandırmayı ve geliştirmeyi hedefler.

Eğitimler ve Atölye Çalışmaları akademik dönem içinde tekrarlanır. Eğitimler ve Atölye Çalışmalarına LinkProfessional üzerinden ulaşabilir ve ihtiyacınız olan eğitime kayıt yaptırabilirsiniz.

LinkProfessional > Etkinlikler > Eğitimler

Eğitim İptali

Kayıt olduğunuz bir eğitimi herhangi bir sebepten iptal etmeniz gerekiyorsa, en az 24 saat öncesinde LinkProfessional üzerinden randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. Böylece Eğitime katılmak isteyen diğer öğrencilerin sistem üzerinden kayıt olmalarına engel olmamış olursunuz.

İptal/Katılım Koşulları:

Etkinliğin gerçekleşeceği saatten en az 24 saat önce* rezervasyonlarını iptal etmeyen ya da kaydolduğu etkinliğe katılmayan katılımcılar, «no show» olarak değerlendirilirler. Kayıt olunduğu halde etkinliğe gelinmemesi, kontenjan sınırı nedeniyle etkinliğe katılmak isteyip de katılamayan kişilere yapılmış bir haksızlıktır. Buna ek olarak, Profesyonel Gelişim tarafından düzenlenen etkinliklerin çoğuna, öğrencilere yardımcı olmak için kendi vakitlerinden ayırıp kampüse kadar gelen firma profesyonelleri de katılmaktadır. Etkinliklere kaydolunduğu halde gelinmemesi, yalnızca gelmeyen kişileri profesyonellikten uzak olarak göstermekle kalmaz, Üniversite topluluğumuzun da prestijine zarar verir.  Öğrenciler bir etkinliğe kaydolduğunda, bu öğrencilerin etkinliğe gerçekten katılacağına dair yüksek bir profesyonel beklenti oluşur.

Profesyonel Gelişim randevularının/etkinliklerinin profesyonel yapısı gereği, Profesyonel Gelişim randevusuna/etkinliğine kaydoldukları halde gelmeyen öğrenciler için aşağıdaki politika uygulanır:

1. Kez Katılım Göstermeme Durumunda
Kaydoldunuz randevuya/etkinliğe ilk kez katılım göstermemeniz durumunda, randevunuzu/etkinliğinizi kaçırdığınıza dair bir e-posta ile bilgilendirilirsiniz.

2. Kez Katılım Göstermeme Durumunda

Kaydolduğunuz bir randevuya/etkinliğe ikinci kez katılım göstermemeniz durumunda, söz konusu katılamama durumunun gerçekleştiği akademik yılın sonuna kadar, randevu alma/etkinliklere katılma hakkınız kaldırılır. O akademik sene içerisinde başka herhangi bir oturuma, çalıştaya ya da etkinliğe kaydolmanıza izin verilmez.

*Pazartesi gerçekleştirilecek etkinlikler için, 24 saat önceden haber verme politikası, Cuma gününden başlar.  Yani, pazartesi gerçekleştirilecek bir etkinliğe katılamayacak olmanız durumunda cuma gününden haber vermeniz gerekir.

Etkinliğe bir gün önce ya da etkinlik gününde kaydolan katılımcıların etkinliğini iptal etme hakları yoktur. Bu kişilerin kaydoldukları etkinliğe/randevuya gelememesi durumunda, yukarıdaki kurallar geçerli olur.

 Eğer LinkProfessional sistemi ya da sisteme girişle ilgili sorularınız olursa bizimle professional@ozu.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.