Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Şirketlerin Gözünden ÖzÜ Öğrencileri

Şirketlerin Gözünden ÖzÜ Öğrencileri

“Nestlé Global Gençlik Girişimi’ nin amaçlarından biri olan gençlere eğitimden iş hayatına geçişlerinde yardımcı olma inisiyatifi ile Özyeğin Üniversitesi’nin iş dünyası ile öğrencileri bir araya getiren eğitim yaklaşımı Erikli & Nestlé Waters Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi’ ni ortak paydada buluşturan en önemli noktalardan bir tanesi. Bunun yanı sıra işini tutkuyla yapan akademik kadrosu, buna uygun geliştirdiği programlar, öğrencilerinin teorik bilgiyi pratik ile pekiştirmesine, yetkinliklerini keşfedip geliştirmesine fırsat sağlayarak, fark yaratmasını, nitelikli mezunlar olarak iş hayatına hazır olmalarını sağlıyor. Birlikte yürütmüş olduğumuz Sektörel Uygulama Projeleri ve Mülakat Simülasyonları sürecinde de bunu yakından gözlemleme şansı elde ettik ve işbirliğimizden çok keyif aldık. Paylaştıkça toplumda değer yaratacağımız her türlü çalışmada işbirliğimizin devam etmesini diliyoruz."
Erikli & Nestlé Waters Türkiye

"Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde eğitim gören öğrencilerle gerçekleştirdiğimiz mülakat simülasyonları çalışması bizim için oldukça farklı ve keyifli bir deneyim oldu. Günümüzde mimar pratiğinin ucu sosyoloji, felsefe, psikoloji, liderlik, çevre bilimleri, sanat, finans, inovasyon ve edebiyata kadar uzanmakta dolayısıyla mimarlık eğitimini, 4 sene ile bitmeyecek bir süreç olarak görülebilir. Üniversitede geçirdiğimiz zaman içerisinde gerek kampüs yaşantısının gerekse de sunduğu çok yönlü eğitim modelinin öğrencilere bu süreci hızlandırmak adına büyük avantaj sağladığını fark ettik. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak özgür, yenilikçi ve dinamik bir mimarlık eğitimine imkân sağlayan Özyeğin Üniversitesi'ne teşekkür ediyoruz."
Arkitera

“I was one of the participants of the Özyeğin University Sectoral Orienteering days in April 2016. Two things in particular drew my attention at my time at the campus. One of them was how much Özyeğin law students were focused on their career path and the way they had admirably broad perspectives and open minds. Second was the friendly and casual, but also attentive and detail oriented nature of the staff. I remain convinced that Özyegin University law school alumni will be ones to watch for in the Turkish legal market in the years to come.”
Emir Jami, Managing Associate
Güner Law Office

"2016-2017 bahar yarıyılında Özyeğin İç Mimarlık stüdyosu kapsamında öğrencilerimle geçirdiğim dönem ile yeni neslin yaratıcı ve çalışkan doğasını yeniden keşfetme fırsatım oldu. Gerek kampüsün yaratıcı enerjisi, gerekse bölüm öğrencilerinin mesleklerine karşı duydukları heves verici merak duygusu gerçekten etkileyici. Stüdyo eğitim ortamına ilham veren kampüs mekanları tasarımı ve eğitim kadrosunun araştırmaya teşvik edici yaklaşımı tasarım eğitimi alan öğrenciler için eşsiz bir eğitim ortamı yaratıyor. Mimarlık ve İç Mimarlık bölümleri mezunlarının, sahip oldukları tasarım eğitimi ile mesleki uygulama alanında başarılı projelere imza atacaklarını umuyorum. "
Dila Gökalp, Y.Mimar
DGA - DILA GOKALP ARCHITECTS

"Öncelikle Özyeğin Üniversitesi ile işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Perakende sektöründe her zaman yenilikçilik ve gelişimle anılmayı hedeflemiş bir firma olarak, bizleri ileriye taşıyacak, bizlerle aynı misyonu ve vizyonu gözeten çalışma arkadaşlarımızla yolumuza devam etmekteyiz. Özyeğin Üniversitesi de, yenilikçi ve girişimci yapısı ile öğrencilere sağlanan kariyer çalışmaları, staj ve eğitim imkanları sayesinde öğrencilerine farklı olanaklar sunmakta, mezunlarının da işveren gözünde fark yaratmalarını sağlamaktadır. Migros Ailesi olarak, bu sene mezun olacak tüm öğrencilerinize içten başarılar ve güzel bir kariyer yolu dileriz."
Migros Ticaret A.Ş.

“Özyeğin Üniversitesi’nin kurulduğu yıllardan beri takip etmekteyiz. Son derece emin adımlarla her geçen gün eğitim kalitesini arttırdığını ve sahip oldukları global vizyon, etkileyici kampüs ortamı, üniversite – özel sektör iş birliği projelerine verdikleri önemle ülkemizdeki en iyi üniversiteler arasına şimdiden girmeyi başardıklarını düşünüyoruz. Özellikle Kariyer Programımız sırasında Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim ekibinin profesyonel ve ilgili yaklaşımından çok memnun kaldık. Bundan sonra da Özyeğin Üniversitesi işbirliği yapmak ve geliştirmek istediğimiz önde gelen üniversitelerimiz arasında olacak."
Itelligence

“ABank olarak gerçekleştirdiğimiz Yönetici Adayı (MT 2017) programımız için ilanımızı Özyeğin Üniversitesi’nin kariyer portalında ve üniversitenin ana kampüsünde ilan afişlerimizi sergileme fırsatımız oldu. Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin programımıza ilgisi çok fazlaydı. MT programımıza ek olarak “Bankacılık ve Finansal Aracılık” dersine Bankamız Krediler Baş Genel Müdür Yardımcımız Demet Çaldağ ve Hazine Genel Müdür Yardımcımız Levent Güven katılım gösterdi. Öğrencilerin soruları ve ilgisiyle çok keyifli bir ders gerçekleştirildi. Bize bu süreçte her türlü sorumuza hızlı bir şekilde cevap veren Özyeğin Üniversitesi çalışanlarına ve ilgi gösteren öğrencilerine çok teşekkür ederiz.”
ABank