Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Öğrencilerimiz bireyselgrup danışmanlık hizmetlerini Öğrenci Merkezi veya yurttaki ofislerimizden alabilirler.

Bireysel Danışmanlık Nedir?

Öğrencilerle teke tek yapılan görüşmelerdir. Bu görüşmelerde, danışman, öğrencilerin sorunlarına eğilerek, onlara, içinde bulundukları durumla ilgili seçenekleri göstermede ve karar verme sürecinde yardımcı olur. Öğrenciler, danışmanla etkileşim halinde yaşadıkları sorunları görmeyi, tanımlamayı, bu sorunların onlarda yarattığı duyguları anlamayı, yaşadıkları sorunları aşmada onlara düşen sorumluluğu görmeyi ve tüm bunları fark ederek sorunlarına en etkin çözümleri bulmayı öğrenirler.

Bireysel danışmanlık başvuruları öğrencinin gönüllülüğü esasına dayanmaktadır.

Grup Danışmanlığı Nedir?

Ortak bir tema çerçevesinde bir araya gelen ve 6-10 kişiden oluşan öğrenci gruplarına yönelik bir çalışmadır. Öğrencilerin, ortak sorunlarını, grup dinamiği ve karşılıklı iletişim yoluyla irdelemelerini ve bu yolla sorunlarıyla baş etmeyi öğrenmelerini sağlamak amaçlamaktadır.

Öğrenciler, ortak sorunlar çerçevesinde birbirlerine destek olarak, sorunlarına yönelik çözümleri birlikte oluşturup yaşamlarına geçirirler.

Her sene yeni başlayan öğrencilerimizin üniversiteye uyumunu hızlandırmak ve kolaylaştırmak için dönem başında ¨Üniversite ve Yurt Yaşamına Adaptasyon¨ grup çalışmaları yapılır.

Yurtta Psikolojik Danışmanlık

Yurtta kalan öğrencilerin ani gelişen durumlarına destek olabilmek için akşam saatlerinde yurt psikologları görev almaktadır.

Anlık yaşanan stresli durumlar, moral bozuklukları, yurt yaşantısına alışma ve ders çalışma zorlukları gibi konularda öğrenciler yurt psikologlarına başvurabilir ve yaşanan durumla ilgili streslerini nasıl yönetecekleri hakkında yönlendirme alabilirler.

Yurt psikologları, 24:00-08:00 saatleri arasında yurtlardaki acil durumlara müdahale etme adına kampüste ulaşılabilir halde görev yaparlar. 

Seminerler

PGB seminerleri SEC101 dersi kapsamında yapılmakta, birim uzmanları farklı konularda öğrencilerle buluşmaktadır. Bu seminerleri SEC101 programından takip edebilirsiniz. Seminer önerileriniz ve ihtiyaçlarınız için bize counseling@ozyegin.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.