Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Acil durumlarda kime başvurabilirim?

Acil durumlarda Üniversite Hekimi (Öğrenci Merkezi -2.kat / Sağlık Merkezi) ya da Güvenlik Merkezi ile temasa geçebilirsiniz (Dahili no:9155).

Konuştuklarımız aramızda mı kalacak?

Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri’nin temel prensibi gizliliktir. Kişisel bilgiler ve görüşme içerikleri -siz izin vermediğiniz sürece- kimseyle paylaşılmaz. Ancak, sizin veya bir başkasının zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda sizinle ilgili bilgiler paylaşılabilir. Başka birisine bilgi vermeden önce sizinle temasa geçilmeye çalışılır.

Bireysel danışmanlık için alınan randevunun iptali/ertelemesi gerekirse ne yapmak gerekir?

Önemli bir mazeretiniz nedeniyle randevunuzu iptal etmeniz ya da ertelemeniz gerektiğinde, 24 saat öncesinden danışmanınızı e-posta yoluyla bilgilendirmeniz beklenmektedir.

Bireysel danışmanlık süreci ne kadar devam eder?

Danışmanlık süreci her öğrenci için 8 hafta ile sınırlandırılmıştır. Geliş sebebinize göre bu süre kısalabilir, uzun süreli psikoterapi ya da psikiyatrist desteği alınması gerekiyorsa üniversite dışında bir merkeze yönlendirme yapılabilir. 

Bir bireysel danışmanlık görüşmesinin süresi ne kadardır?

Görüşmeler 30-50 dakika arası sürmektedir.

Bireysel danışmanlık hizmeti almak için nasıl başvurabilirim?

Görüşmeler, acil durumlar dışında, randevulu olarak yapılmaktadır. Randevu almak için my.ozyegin.edu.tr’de yer alan ‘Psikolojik Danışmanlık Randevu Sistemi’ kullanılmaktadır. 

Bireysel danışmanlık görüşmelerinin ücreti ne kadardır?

Psikolojik Danışmanlık hizmetleri ücretsizdir.

Psikolojik Gelişim Ofisi nerededir?

Psikolojik Gelişim Ofisi Çekmeköy Kampüsü Öğrenci Merkezi -3.katta bulunmaktadır. Oda numaraları şunlardır: 3B03, 3B04, 3B05 ve 3B06.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinden kimler yararlanabilir?

Halen Özyeğin Üniversitesi’ne kayıtlı olan öğrenciler yararlanabilir.

Psikolojik Gelişim Birimi psikiyatrik destek verir mi?

Psikolojik Gelişim Birimi üniversite dışından bir psikiyatrist ile anlaşmalı çalışır. Psikolojik Gelişim Birimi psikolojik danışmanlarımız gerekli gördükleri durumlarda birime başvuran öğrencileri psikiyatriste yönlendirir. Anlaşmalı çalışılan psikiyatristin ücretinin bir kısmı üniversite tarafından karşılanır.