Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

EAQUALS Akreditasyon

EAQUALS Akreditasyon

Türkiye’deki en iyi akademik İngilizce programını oluşturma vizyonu ile yola çıkan Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu (ScOLa), dil eğitiminde uluslararası ve saygın akreditasyon kurumu Eaquals (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) tarafından “Dil Eğitiminde Mükemmellik” akreditasyonu ile ikinci kez tescillendi. 7-9 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen denetim sonucunda akreditasyon 30 Haziran 2024 tarihine kadar yeniden onaylandı. Bünyesinde barındırdığı üç programın (Hazırlık Programı, Lisans İngilizce Programı, Modern Diller Programı) tamamı için Eaquals akreditasyonu almaya tekrar hak kazanan program, belirlenmiş 12 alanda da ‘points of excellence’ alarak önemli bir başarıya imza attı. Özyeğin Üniversitesi Türkiye’de Eaquals akreditasyonunu ikinci kez alan tek üniversite oldu.

7-9 Aralık 2020’de Eaquals’ın uzman değerlendiricileri tarafından gerçekleştirilen ziyarette Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu; Yönetim ve İdare, Kalite Güvencesi, Personel ile İletişim, Öğrenciler ve Diğer Paydaşlarla İletişim, Ders Tasarımı ve Destekleyici Sistemler, Öğretim ve Öğrenme, Değerlendirme ve Sertifikasyon, Akademik Kaynaklar, Öğrenci Hizmetleri, Personel Profili ve Gelişimi, Personel İstihdam Koşulları ve Öğrenme Ortamı alanlarında standartların üzerinde değerlendirilerek mükemmeliyet ile ödüllendirildi.

Avrupa merkezli bir kuruluş olan Eaquals, dünya çapında yabancı dil eğitiminin kalitesini artırmak için çok yönlü bir değerlendirme ile yabancı dil okullarına akreditasyon veriyor. 1991 yılında kurulan Eaquals, Avrupa Konseyi’ne dil öğretimi politikaları üzerine danışmanlık yaparak, eğitim alanında öncü olan birçok uluslararası kuruluşla iş birlikleri gerçekleştiriyor. Ayrıca Eaquals misyonuna uygun olarak müfredat, öğretmen eğitimi, ölçme ve değerlendirme, okul yönetimi gibi alanlarda uluslararası çapta eğitimler veriyor ve araştırmalar yürütüyor. Eaquals’a üye kurumlar dünya çapında 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve akredite olan merkezlerde de 25'ten fazla farklı dilde eğitim veriliyor.

Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun EAQUALS internet sitesinde bulunan profiline buradan ulaşabilirsiniz.
Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun EAQUALS akreditasyon sertifikasına buradan ulaşabilirsiniz.
EAQUALS kriterlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eaquals Guarantee for Language Centres

Eaquals Guarantee to Students

Eaquals-Guarantee-to-Staff