Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Yüksekokul Müdürleri

Yüksekokul Müdürleri

Teoman Alemdar
Mehmet Teoman ALEMDAR
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Vekili
M. Teoman Alemdar, Özyeğin Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Otel Yöneticiliği Lisans Programı Müdürü'dür. Turizm endüstrisine 1976 yılında Maçka Oteli'nde adım atmış, buradan Tepebaşı'ndaki Etap İstanbul Oteli'ne geçmiş ve orada 1981 yılının sonuna kadar çalışmıştır. 1992 yılı başında ABD'lerine, Florida International Universitesi'nde Otel Yöneticiliği alanında eğitim almak için gitmiştir. 1988 yılında B.S. Lisans Diplomasını almıştır. ABD'lerinde Florida'da iken, Sheraton ve Holiday Inn otelleri ve Don Cesar Beach Resort'ta görev yapmıştır. Türkiye'ye döner dönmez Antalya, Alanya'daki beş yıldızlı yeni oluşan, Serapsu Beach Resort'ta Genel Müdürlük görevi icra etmiştir. 1991 yılında öğretim görevlisi olarak katıldığı Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarına 1996 yılından itibaren Bölüm Başkanı olarak, ayrıldığı 2008 yılının sonuna kadar hizmet vermiş, hemen akabinde Türkiye'deki ilk "otel yöneticiliği" lisans programını oluşturmak için Özyeğin Üniversitesi'ne katılmıştır.

M. Teoman Alemdar I-CHRIE, EuroCHRIE ve SKAL International İstanbul üyesidir. M. Teoman Alemdar 2006-2007 yıllarında EuroCHRIE Federasyonu Başkanlığı ve I-CHRIE Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.
Nergis Uyan
Nergis UYAN
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
Nergis Uyan, 1995 yılında ODTÜ Yabancı Dil Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2005 yılında Bilkent Üniversitesinde Eğitim Yönetimi konusunda Yüksek Lisansını tamamladı. 1999 yılında Cambridge Üniversitesi tarafından verilen DTEFLA(Diploma in Teaching of English as a Foreign Language to Adults) adlı yetişkinler için İngilizce Öğretimi programını ve 2001 yılında da Bilkent Üniversitesi tarafından verilen ADEM (Advanced Diploma in English Language Teaching Management) adlı Eğitim Yönetimi Diploma programını tamamladı.

1995 yılından başlayarak Ocak 2010 sonuna kadar Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu'nda (İDMYO) Öğretim Görevlisi, Eğitim Birimi Yöneticisi, Öğretim Görevlisi Geliştirme Koordinatörü ve İDMYO Direktörlük Üyeliği görevlerinde çalıştı. 2007 yılından beri CELTA ( Certificate of English Language Teaching for Adults) sertifika programı eğitmeni olarak da çalışmaktadır. 2009-2010 Akademik yılı Bahar döneminde Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Direktörü olarak göreve başladı.