Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Lisans Programlarına Öğrenci Kabulü

Lisans Programlarına Öğrenci Kabulü

Lisans programlarına öğrenci kabulü, ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonuçlarına göre yapılır. Her yıl, ÖSYM tarafından ilan edilen ÖSYS/DGS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda öğrenci kabul edecek lisans programlarımızın koşulları ve kontenjanlarına ait bilgiler yer almaktadır. Merkezi yerleştirme ile öğrenci kabul eden lisans programlarımızda öğrenim görmek için adayların lise veya dengi okul mezunu olmaları, ÖSYM tarafından düzenlenen YGS/LYS/DGS sonucunda öngörülen puanları almış olmaları, tercihlerinde merkezi yerleştirme ile öğrenci alan lisans programlarımıza yer vermeleri ve bu programlardan birine ÖSYM tarafından yerleştirilmeleri gerekir. Programlar ve kontenjanlar ile ilgili ayrıntılı bilgi için Aday Öğrenciler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Üniversitemiz lisans programlarına yurt dışından öğrenci kabulü ile yatay geçiş yoluyla öğrenci kabulü ile ilgili bilgilere aşağıda belirtilen web sayfalarımızdan erişilebilir.

Yurt Dışından Öğrenci Kabulü
Yatay Geçişler

Öğrenim dili İngilizce olan lisans programlarımızda zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Dil yeterlik koşulu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Üniversitemize dikey geçiş yoluyla öğrenci kabulü yapılmamaktadır.