Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Öğrenci Profili

Öğrenci Profili

eylul-(1).jpgEylül

Uluslararası İlişkiler bölümünü seçmemin birkaç nedeni var. Birincisi, uluslararası geçmişe sahip,  dünyanın farklı bölgelerinde yaşamış, farklı kültürlerine sahip insanların arasında büyümüş olmam. İkinci nedenim ise, içerisinde politika, sosyoloji, hukuk, diplomasi tarihi gibi ilgimi çeken birçok farklı disiplini barındıran bir alanda kendimi uzmanlaştırmak istemem.
 
Tercihimi Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yana kullanmam herhalde benim şu ana kadar verdiğim en iyi karardı. Burada her konuda açık fikirli ve deneyimli, alanlarında uzman akademisyenler ile çalışma ayrıcalığına sahibim. Ayrıca politika dünyası ile iç içe ve akademik mükemmelliğe sahip bir ortamda bulunacağım.

 

 

muhip-(3).jpg

Muhip

Uluslararası ilişkiler disiplinlerarası bir bölüm olması nedeniyle ilgimi çeken bir bölüm olmuştu. Alabileceğim siyaset bilimi dersleri ile güncel hayata ve genel olarak içinde bulunduğum bölgesel siyasal yapıyı, devlet ve devletlerarası ilişkileri anlayabilmek için Uluslararası İlişkiler bölümünü tercih ettim. 2012 Yıllından beri Uluslararası Af Örgütü gönüllü İstanbul aktivist grup koordinatörlüğünü yapmaktayım. Bunun dışında İnsan Hakları alanında çalışan farklı sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulundum. Özyeğin Üniversitesi Göçmen Araştırmalar merkezi ile akademik olarak göçmenlik araştırmaları ile ilgilenmekteyim.

Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü tercih etme sebebim, üniversitenin sağladığı olanaklar ve güçlü akademik kadrosu. Bir üniversiteyi iyi bir üniversite yapan, akademik hürriyet ve deneyimli akademisyenlerdir. Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümündeki akademisyenlerin sağladığı olanaklar, akademisyenlerin öğrencilere ilgisi ve akademik araştırma olanaklarından oldukça memnunum.