Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Yurt Dışından Öğrenci (YDO) Kontenjanından Kabul Alan Öğrenciler için İşlemler

Yurt Dışından Öğrenci (YDO) Kontenjanından Kabul Alan Öğrenciler için İşlemler

Üniversitemize kabul edilen öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Üniversiteye kayıt işlemlerinizi tamamlamak için aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okumanızı ve belirtilen tarihlere dikkat ederek işlemlerinizi tamamlamanızı önemle tavsiye ederiz.

  
 

2022-2023 Akademik Yılı
Yurt Dışından Öğrenci Kontenjanından Kabul Alan Öğrenciler için Kayıt Takvimi

Online Kayıt Dönemi

30 Aralık 2022 Cuma günü saat 16.00'a kadar

Kayıt Noktası

ÖZÜ Kayıt Sistemi Üzerinden Online Kayıt

2022 - 2023 Güz döneminde Özyeğin Üniversitesi’ne Yurt Dışından Öğrenci (YDO) kontenjanlarından kabul edilerek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin, yukarıda belirtilen tarihe kadar kayıt işlemlerini online olarak tamamlamaları gerekmektedir. Kayıt için tamamlanması gereken işlemler Kayıt Öncesi İşlemler ve Kayıt İşlemleri başlıkları altında açıklanmıştır. Yurt Dışından Öğrenci kontenjanından kabul alarak kayıt işlemlerini gerçekleştiren öğrencilerimizin kayıt sonrasında da tamamlamaları gereken önemli işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler ise Kayıt Sonrası İşlemler başlığı altında açıklanmıştır.

Belirtilen tarihe kadar kayıtlarını yapmayanlar Üniversiteye kayıt hakkını kaybederler. Kayıt için gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılan veya bu şartları sonradan kaybeden öğrencilerin kayıtları yapılmış olsa dahi iptal edilir.

Kayıt işlemleriniz sonrasında Denklik Belgeniz de dahil olmak üzere kayıt belgelerinizin asıllarını 30 Ocak 2023 tarihine kadar Öğrenci Hizmetleri Ofisi’ne sunmanız gerekmektedir aksi takdirde kayıt iptali gerçekleştirilecek olup herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.

Üniversitemize kabul edilen öğrencilerin, öncelikle, Duyuru Modülüne giriş yapmak için istenen kullanıcı adı, yerleşen öğrencinin öğrenci numarası ve doğum yılının bitişik şekilde (Örn. S0999991993) yazılması olarak belirlenmiştir. Sonrasında, kayıt işlemlerini kolaylaştırmak ve Üniversitedeki ilk günlerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri edinebilmek için web sayfamızı dikkatlice okumanızı önemle tavsiye ederiz. Öğrenci numaraları, Uluslararası Ofis tarafından kabul verilip ön ödeme işlemi tamamlandıktan sonra Duyuru Modülü üzerinden yayınlanacaktır.

2022-2023 akademik yılı Uluslararası Öğrenci El Kitabı'na buradan erişim sağlayabilirsiniz.