Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Gözde
TOPGÜLOĞLU

Gözde
TOPGÜLOĞLU

Araştırma Görevlisi

Araştırma Alanları

Bireysel ve toplumsal travmaların biopsikososyal açıdan incelenmesi, bağlanma stilleri ve sosyal medya kullanımının çift ve aile ilişkilerine etkisi 


Biyografi

Gözde Topgüloğlu, lisans eğitimini 2017 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Avrupa Psikoloji Öğrenci Birlikleri Federasyonu(EFPSA) kapsamında katıldığı “Kıyma Canına” projesinde, İngiltere ve Hollanda’da yaşayan Türkiye kökenli ve hayatını sonlandırma düşüncesi olan bireylere online destek programında araştırma asistanı olarak görev almaktadır. Aynı zamanda lisans eğitimi boyunca, Özyeğin Üniversitesi İlişki Araştırmaları Laboratuvarı’nda anne-çocuk bağlanma ilişkisini etkileyen faktörleri inceleyen projede gözlem ve kodlama yapmıştır. İlgi alanları arasında bireysel ve toplumsal travmaların biopsikososyal açıdan incelenmesi, bağlanma stilleri ve sosyal medya kullanımının çift ve aile ilişkilerine etkisi yer almaktadır. Şu anda ÖzÜ Çift ve Aile Merkezi'nde danışan görmekte ve Çift ve Aile Terapisi yüksek lisans programı dahilindeki tezini hazırlamaktadır.

Üniversitede gerçekleştirdiği çeşitli sivil toplum projelerinin dışında; AÇEV, TOÇEV gibi kuruluşlarda gönüllülük yapmıştır. sosyal girişimciliği ve kadınların güçlenmesini destekleyen farklı kurumlarda staj yapmış olan Gözde, Girişimcilik Vakfı Fellow programı ve TurkishWIN kampüs programı mezunları arasındandır.