Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Leyla A.
Yalçınkaya

Leyla A.
Yalçınkaya

Öğretim Görevlisi & Kalite Müdürü

Doktora

Yönetim ve Organizasyon, Anadolu Üniversitesi, Devam Ediyor

Yüksek Lisans

Uluslararası İşletmecilik, Marmara Üniversitesi, 2011

Lisans

Havacılık Yönetimi, Anadolu Üniversitesi, 2009Biyografi

Leyla A. Yalçınkaya,  Kosova’daki Sami Frasheri Lisesini tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelmiş,  lisans eğitimini 2009 yılında Anadolu Üniversitesi, şimdiki ismi ile Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik bölümünden alan Yalçınkaya şu anda, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon alanında doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir.

Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda 2011 yılında Kalite Uzmanı olarak çalışmaya başlayan Yalçınkaya, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen Kalite ve Emniyet Yönetim Sistemi alanında Yönetici Yetki belgesini almaya hak kazandıktan sonra, Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda Kalite Müdürü olarak görevini sürdürmeye başlamıştır. Yalçınkaya aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi’nde, İş Sağlığı ve Güvenliği Çevre Kurulu üyesi ve ISO 14001 ve OHSAS 18001 (HSE) Yönetim Sistemleri iç denetçisi olarak da  görev almakta ve Havacılık Yönetimi Lisans Programı ile Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda Emniyet Yönetim Sistemi derslerini sürdürmektedir.

Leyla A. Yalçınkaya, Avrupa Havacılık Otoriteleri Birliği (Joint Aviation Authorities-JAA) tarafından verilen “JAR-FCL”, “EU OPS 1”, “IR Part-M” ve “IR Part-145” konularında; ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen “Koruyucu Güvenlik Önlemleri” konusunda; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Emniyet Yönetim Sistemi” konusunda ve pek çok farklı Kuruluş tarafından verilen Havacılıkta Kalite Sistemi konusunda ve ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 standartları kapsamında da pek çok farklı konuda eğitim sertifikalarına sahiptir. Yalçınkaya aynı zamanda, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş Havacılık ile ilgili naçizane bildirilere sahip olup, çalışmalarını havacılık alanında sürdürmektedir.