Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Sevil
Yazıcı

Dr. Öğretim Üyesi

Doktora

Mimarlık, İstanbul Teknik Üniversitesi, 2013

Yüksek Lisans

Mimarlık, Architectural Association, 2006

Lisans

Mimarlık, İstanbul Teknik Üniversitesi, 2003Biyografi
Dr. Sevil Yazıcı, teknoloji kullanımı yoluyla yapılı çevreyi iyileştirmenin olanaklarını incelemektedir. Araştırma alanları hesaplamalı tasarım, malzeme sistemleri, sayısal üretim, performans değerlendirme ve optimizasyon süreçleridir.

Onur derecesi ile İTÜ Mimarlık Lisans (2003), Londra Architectural Association (AA) Mimarlık Yüksek Lisans (2006) ve İTÜ Mimarlık Doktora (2013) programlarından mezun olmuştur.  

Kurucularından olduğu Zero.1 takımı ile geliştirdiği “İki Kararlı Akıllı Yapılar” buluşuna İngiltere'de Patent verilmiştir. Harvard GSD’ den dersler almış; Berlin von Gerkan, Marg ve Ortakları ile Londra Zaha Hadid Mimarlık (ZHM) dâhil olmak üzere çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmıştır. ZHM’ de yaklaşık dört yıl kavramsal tasarım aşamasından inşaat aşamasına dek, tasarım süreçlerinin bütününde rol almış ve proje yönetmiştir. Kartal-Pendik Masterplanı, d'Leedon Singapur, Kral II. Abdullah Sanat ve Kültür Evi, Pierres Vives Binası, Eleftheria Meydanı Yeniden Tasarımı geliştirdiği projelerden bazılarıdır.

Çalışmaları ödüller almış ve uluslararası olarak yayınlanmıştır. Ayrıca, yurt içindeki ve yurt dışındaki çeşitli kurumlarda dersler ve konferanslar vermiştir.