Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul

Telefon : +90 (216) 564 90 00

Fax : +90 (216) 564 99 99

info@ozyegin.edu.tr

Jocelyne
ALAYAN

Öğr. Gör.
Karşılaştırmalı Hukuk


Yüksek Lisans

Uluslararası Özel Hukuk, BAU,2015

Lisans

Hukuk, BAU, AlexU, LU, 2005 / Özel Hukuk, BAU, 2006Araştırma Alanları

Uluslararası Özel Hukuk, İnternet Sözleşmeleri, E-Tüketici Korunması, Legal Consumer, Hukuki Yazıları, İnsan Hakları ve Mülteciler.


Biyografi

Jocelyne Alayan uluslararası hukuk danışmanı olarak çokluyargılama yetkisi uygulamaları ve ihtilafları, MENA yasaları, uluslararası sözleşme hazırlama ve hukuki çeviri konularında geniş deneyime sahiptir.

Hukuk lisansını Beyrut Arap Üniversitesi, İskenderiye Üniversitesi ve Lübnan Üniversitesi'nden almıştır. Beyrut Arap Üniversitesi’nden Özel Hukuk alanında diplomaya sahiptir. Beyrut Arap Üniversitesi'nden “İnternet üzerinden Yapılan Tüketici Sözleşmelerinde Hukuk” başlıklı tezi ile Uluslararası Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapmış, mezun olduktan sonra Beyrut Barosu'na kaydolmuştur.

2012/2014 tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Türk Hukuk Terminolojisi, Türk Özel Hukukuna Giriş, Türk Kamu Hukukuna Giriş ve Common Law” alanlarında öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

İçişleri Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği arasında bir yıl süreyle yürütülen uluslararası bir projede Suriyeli mülteciler için koruma görevlisi olarak görev yapmıştır.